اسم قالي ايراني، هم دل مي‌برد، هم زهره؛ دل مي‌برد چون ما را ياد هنر ماندگار مردم سرزمينمان، زيبايي، ظرافت و اصالت مي‌اندازد و زهره مي‌برد آن ‌وقتي كه ياد قيمتش مي‌افتيم.

اما اين‌طورها هم نيست كه همه قالي‌هاي دستباف فوق‌العاده گران باشد و ديدن قيمت آن و تعداد صفرهايش هوش از سرمان ببرد.

فرش دستبافت، بر خلاف آنچه كه خيلي ها فكر مي كنند، خيلي گران نيست و مي توان نمونه هاي ارزان و خوش طرح و نقش آن را انتخاب و خريداري كرد. خوب البته افرادي هم هستند مثل بهنوش بختياري، پر فالو,ر ترين كاربر ايراني در اينستاگرام كه معتقدند فرش دستبافت، هنر است و اين هنر شاخص و فاخر ايراني را نبايد زير پا انداخت و بايد قاب نموده و به آن مباهات كرد. گر چه اين سخن صواب و تحسين بر انگيزي است، اما به هر حال افرادي هستند كه مي خواهند فرش زير پاي آنها، فرش هاي ماشيني نباشد و فرش دستبافت كه كار هنرگران و صنعتگران خلاق و تلاشگر اين مرز و بوم است در سال حمايت از كالاي ايراني، در خانه و كاشانه آن ها پهن شود.

مطالب سايت زيراگ شما را با راهنماي كاربردي خريد فرش دستبافت آشنا مي كند. يادتان باشد كه اگر در خريد فرش دستبافت با پرسشي روبرو شديد، سوالات خود را كامنت كرده يا از طريق راه هاي ارتباطي با ما در ميان بگذاريد.

فرش دستبافت قرار نيست كه فقط ابريشم تبريز يا اصفهان باشد! فرش هاي دستبافت ارزان نيز مشتريان بسيار دارد و در جشنواره ها و نمايشگاه هاي صنايع دستي داخلي و خارجي، مشتريان بسياري به دنبال فرش هاي دستبافت فاخر ارزان هستند. مثلا قالي هاي دستباف پشمي از آن جمله است. قيمت يك قالي دستبافت پشمي، بعضا معادل يك قالي ماشيني است كه كيفيت متوسط دارد.

اگر قصد خريد انواع دستباف گونه فرش قيطران را خريداري كنيد حتما كليك كنيد.


نوشته شده توسط عليرضا اصيلي | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷:۳۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |